Farmasi Botanics Herbal Mix Şampuan 500 ML ile saçlarınızın temizliğinin, ferahlığının keyfine varın.Kişisel temizlik herkes için çok önemlidir. Banyo yaparken kullanılan sabun, duş jeli ya da  şampuanın yeterli hijyen ve temizliği sağlıyor olması önemlidir. Vücut temizliği için yalnız bir sabun kullanmak yeterli olurken saçlar için bunu söylemek doğru olmaz. Çünkü saçların temizlenmesi ve kirlerden tamamen arındırılması için sabun kullanmak doğru bir tercih değildir. Sabun yeterli temizliği sağlıyor olsa da  içeriğinde bulunan kimyasal bileşenler sebebi ile sabun saçları sertleştiriyor ve keçe gibi görünmesine sebep olmaktadır.

Farmasinin Botanics serisinde yer alan botanics herbal mix şampuan, saçlarınızın etkili ve derinlemesine temizlenmesi için özel olarak formüle edilmiştir. İçeriğinde;

 • ıhlamur ağacı,
 • ısırgan otu
 • papatya,
 • yeşil çay özleri kullanılarak saçların daha sağlıklı ve parlak görünmesi sağlanmaktadır. Saçların sağlıklı yapısının korunması için provitamin B5’in ne kadar etkili olduğu bilinen bir gerçektir. Provitaminin bu etkileri göz önüne alınarak farmasi botanics herbal mix şampuan içeriğine provitamin B5 ilavesi yapılmıştır. Peki bu vitaminin saç üzerindeki etkilerine şöyle bir göz atalım.

BOTANİCS HERBAL MİX ŞAMPUANIN PROVİTAMİN B5 ETKİSİ

Farmasi Botanics Herbal Mix Şampuan 500 ML

 • Saçların çok daha kısa sürede uzaması için şampuanların içeriğinde kullanılan provitamin B5 ayrıca dış etkenlere bağlı olarak saç uçlarında oluşan kırıkları önler.
 • Saç uçlarında kırık oluşmasını önlerken dökülmelerinde ciddi anlamda azalma sağlamaktadır.
 • Kuru ve yağlı saçların yağ dengesini olması gereken duruma getirmek için farmasi botanics herbal mix şampuan oldukça etkili olmaktadır.
 • Saç kremi kullanmaya gerek kalmadan saçlarınızın yumuşacık ve ipek gibi parlamasını sağlamaktadır.
 • Farmasinin piyasaya sunmuş olduğu bu şampuanın adından da anlaşılacağı gibi Herbal bitkisel şampuanın içerisinde renk vermek için boya maddesi ve saça yapay parlaklık vermek için silikon, kesinlikle kullanılmamıştır.

Neredeyse tüm kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin bozulmadan uzun süre kullanılması için içeriklerine paraben adı verilen kimyasal koruyucu katılmaktadır. Vücudumuzun uzun süre paraben içeren ürünlere maruz kalması belirli bir zaman sonra ciddi sağlık sorunlarına sebep olmaktadır.

Peki parabenin cilt sağlığına zararları nelerdir?

Parabenin zararları arasında cilt üzerinde oluşturduğu;

 1. Kaşıntı,
 2. Döküntü ve
 3. Alerjik reaksiyonlar gösterilmektedir.

Cilt kanserinin sebepleri arasında cildin uzun süre paraben etkisinde kaldığı yapılan araştırmalarda ortaya konmuştur. Tüm bu zararlar göz önünde bulundurularak farmasi herbal mix şampuan içerisinde insan sağlığı önceliğinde paraben kullanılmamıştır.

Farmasi Ne İşe Yarar?

Farmasi Botanics Herbal Mix Şampuan 500 ML

 1. Karışık bitkilerden oluşur.
 2. Karışık hoş bir kokusu vardır.
 3. Saçları yumuşak bir şekilde zarar vermeden temizler.
 4. Komple bir bakım sağlar
 5. Saçların ihtiyacı olan nemi geri kazandırır.
 6. Tüm saç tipleri için uygundur.

Kullanımı;

Su ile köpürterek saçlara uygulanır. Temizlik sonrasında ılık su ile güzelce durulanır.

 • Sağlıklı ve tertemiz saçlar için, yağlı, kuru her saça uygun kullanımı olan şampuanı herkes gönül rahatlığı ile kullanabilir